Když se poprvé objevily na veřejnosti suché zipy, šlo spíše o raritu a lidé neměli výrazné povědomí o tom, k čemu všemu se dá využít. Od té doby však uplynula řada let a mnoho praktických zkušeností nám naznačuje, jakým způsobem bychom mohli s tímto vynálezem nakládat.
Kabelový organizér – nepořádek v kabelech pod psacím stolem může vést i ke smrtelnému úrazu. Pokud ponecháte přívodní šňůry od adaptéru k notebooku, od monitoru, tiskárny a dalších spotřebičů volně ležet pod stolem, mohou se skřípnout pod hranou nohy stolu nebo pod židlí, a až se uvolní, obnažená izolace vodičů vás může dostat při doteku bosou nohou až do krematoria. Jde o to, že slaný vlhký pot na chodidlech je vynikající vodič elektřiny. Nebuďte pošetilí a udělejte si v kabelech pod stolem pořádek! Vystačíte s docela obyčejným suchým zipem, s ním jednoduše omotáte všechny kabely, aniž byste je deformovali, a kdykoli pásek můžete povolit, utáhnout, přesunout nebo zcela odebrat.
Bytové dekorace – potřebujete zavěsit na zeď obrázek, nástěnku, plakát, výšivku, sušené květy a další podobné dekorativní předměty? Nechcete do zdi vrtat příklepovou vrtačkou, což je zejména v případě betonových panelů v paneláku někdy doslova horor? Pak si ustřihněte pásek ze suchého zipu, který přilepíte na zeď chemoprenem, případně jej ještě zajistíte drobnými hřebíčky do betonu z kalené oceli. A máte perfektní věšák zhotovený za deset minut.
Upínání tepláků, kalhot a rukávů – škrtí vás utažená šňůrka v pase u tepláků, anebo je natolik povolená, že vám tepláky padají? Zkuste do pasu našít širší pásek ze suchého zipu. Ten je pro zapínání perfektní, nic vás nebude škrtit a tepláky vám nebudou ani padat. Zapínání na suchý zip je velmi operativní a přesné a hlavně spolehlivé. Nepovolí ani při styku s prachem, vodou a vlhkostí. Totéž můžete provést i u sportovních kalhot, u rukávů vaší mikiny či bundy, nebo trika s dlouhým rukávem.